Metody tisku

Digitální tisk

Malé a střední zakázky se dají zhotovit nejlevněji a nejrychleji pomocí digitálního tisku. Tisková data jsou posílána z počítače přímo do tiskárny a přenášena na materiál, který má být potištěn.

Digitální tisk (textil)

Díky disperzním inkoustům založeným na bázi vody, které jsou šetrné k životnímu prostředí, se při tisku na textil dosahuje nejvyšší stálosti barev i při použití v exteriéru (stupeň 6-7). Při použití digitálního tisku si můžete zvolit dodatečné přímé barvy ze vzorníku Pantone C, např. U, HKS N, RAL, černou či černou přímou barvu %. Tímto je přesnost barevných odstínů ještě vyšší.

Digitální tisk (netextilní)

Používané UV inkousty mají vysokou odolnost vůči změně barvy, neobsahují škodlivé látky (VOC free) a jsou označeny ekologickou značkou Nordic Ecolabel (Nordic Swan). Při použití digitálního tisku si můžete vybrat dodatečné přímé barvy ze vzorníku Pantone C, popř. U, HKS N, RAL, černou či černou přímou barvu %. Tímto je přesnost barevných odstínů ještě vyšší.


Sítotisk

Cílová barva pro tisk má následující parametry: barevný odstín je vždy míchán extra, barva je šetrná k životnímu prostředí a jedná se o barvu na vodní bázi. Na materiál je přenášena magnetickou těrkou přes síto.

Sítotisk - Fototisk (textil)

Fotomotivy přenášíme pomocí sítotisku jako kombinaci/vrstvení 4 základních barev: modré (Cyan), červené (Magenta), žluté (Yellow) a černé (Key) (= CMYK). Každou barvu mícháme extra a přenášíme těrkou skrz 4 síta na materiál. V takovém případě mluvíme o soutisku 4 barev rastrového tisku. U přímých barev lze dosáhnout ještě vyšší přesnosti barev pomocí zvětšení obrazové plochy v tisku přímé barvy.

Sítotisk - Tisk přímými barvami (textil)

Přímé barvy vybrané ze vzorníků HKS N, Pantone C popř. U, RAL, černou či černou přímou barvu % mícháme a pomocí těrky přenášíme skrz síto na materiál. Tak dosahujeme rovnoměrně pokrytých ploch a vysoké přesnosti barev. Fotografie a stínování touto metodou však zobrazit nelze.

Live-Chat-Support:
Po – Pá 8.00 – 16.00 hod.